“OKUMA YAZMA ÖĞRENİYORUM” MOBİL UYGULAMA İNCELEMESİ


13.10.2019 10:33:57 Yazılım Dünyası Hakkında Bilgi Yolunda

Gün geçmiyorki yeni bir yenilikle karşılaşmayalım.Şimdide minik öğrenciler için tasarlanmış harika bir uygulamayı inceleyeceğiz.

Google Play ve App Store’da yayında olan bu uygulama adından da anlaşıldığı gibi bir okuma yazma uygulamasıdır. Birinci sınıf öğrencilerin okuma yazma sürecinde en büyük destekçisi konumunda olan bu uygulama, öğrencilerin okulda öğrendiklerini tekrar etmelerine, bir sonraki derse hazırlanmalarına okuldaki müfredatı bire bir aynı şekilde takip etmelerine olanak sağlıyor. Okuma Yazma Öğreniyorum, oyunlarla desteklendiği için öğrenciler keyif alarak öğreniyorlar.

Uygulama sadece öğrencilere değil aynı zamanda velilere de büyük kolaylık sağlıyor. Çocuğunu evde nasıl çalıştıracağını bilemeyen veliler uygulamadan faydalanarak okuma yazma öğretiminde çocuğuna nasıl doğru şekilde destek olacağını öğreniyor böylece okulda öğretmenin öğrettikleri ile aynı doğrultuda çocuğunu çalıştırabiliyor.

Uygulamadan aynı zamanda birinci sınıf okutan sınıf öğretmenleri de ders içinde faydalanabiliyor. Okuma Yazma Öğreniyorum uygulamasının akıllı tahtada veya bilgisayarda kullanımına ilişkin geliştiricinin web sitesinde bazı yönergeler mevcut:

http://niaysmobilesoft.blogspot.com/2016/11/android-uygulamalarn-akll-tahtada.html

NIAYS Mobile Soft. tarafından geliştirilen uygulama bugüne kadar yaklaşık 2.000.000 kişi tarafından indirilmiş durumda. Uygulamanın bütün içeriği alanında tecrübeli sınıf öğretmenleri tarafından geliştirilmiştir. Okuma Yazma Öğreniyorum Google’ın “Designed for family (Çocuklar için tasarlandı)” programına üyedir. Siz de çocuğunuz için bu uygulamayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz:

Okuma Yazma Öğreniyorum Google Play’de en popüler 500 uygulama arasında 55. ve eğitim kategorisinde 2. sıradadır.

Aşağıda uygulamanın bazı görsellerini de bulabilirsiniz.

Google Play’den indirmek için (Android cihazlar):

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ny.okumayazmaogreniyorum&hl=tr


Etiketler:,,


Robotik Kodlama Eğitimi

Video Eklenmedi.Yorum Yap :


Robotik Kodlama Eğitimi

Site içi Arama


En Çok Okunanlar

Sorusu Olan Varmı?

Paylaştıgım video,dosya yada projelerle ilgili sorularınızı buradan sorabilirsiniz.
Not:Projemi siz yaparmısınız demeyin lütfen :)

Sorunuz mu var?