ROBOTİK BİYOTEKNOLOJİ FİNANS Programlar Tavsiyeler


29.11.2019 22:01:57 Bilgiler Bilgi Yolunda

Dünya’da çeşitli amaçlar için çok çeşitli programlama dilleri mevcuttur. Çoğumuz sık kullanılan programlama dillerini biliriz. Lakin yapılan bir araştırmaya göre, fazla bilinmeyen programlama dillerini bilen insanların özel çalışmalarla yılda çok fazla kazandığını gösterdi. Bizlerde bu araştırmayı ele alarak en çok kazandıran beş programlama dilini yazdık.

Amerika’da bir iş bulma sitesi, programlama dilleriyle ilgili bir çalışma yaptı. Bu çalışmaya göre, mühendislik-savunma-yapay zeka gibi konularda kullanılan ama çoğu insanın bilmediği programlama dillerinin ne kadar kazandırdığı ile ilgiliydi. Buna göre bu programlama dillerini bilen kişiye, 2017 yılında en az 140 bin dolar yaklaşık olarak 450 bin TL kazandırmış.

5) OpenStack

Rackspace Cloud ve NASA tarafından geliştirilen açık kaynak bulut tabanlı bir programlama dili olan OpenStack, daha çok iş dünyasında hesaplama-vergi işlerinde kullanılıyor. Yılda kazandırdığı para 138,579 dolar olduğu belirtildi.

4) PaaS

PaaS, İngilizce Platform as a Service’in baş harflerinden oluşmuş bir tip bulut tabanlı bir platform. Uygulama geliştirmede bir trende sahip olan bu platform geçtiğimiz yıl firmalardan baya rağbet görmüş. Yılda kazandığı para ise 140,894 dolar olarak belirtilmiş.

3) Cloudera

Hadoop’un ticari bir versiyonunu yapan bir şirket olarak karşımıza çıkan Cloudera, yaptığı Hadoop ile ücretsiz ve açık kaynak bir ucuz bilgisayarlar için verilerin depolanmasını sağlıyor. Amerika’da dahi, çoğu firma ve devlet dairesi ucuz bilgisayar kullandığı için bu platform sıkça kullanılıyormuş. Gelir olanağı ise 142,835 dolar.

2) Cassandra

Cassandra, ücretsiz ve açık kaynak bir noSQL veritabanı olarak görülmektedir. Bu mobil ve bulut tabanlı uygulamalar için çeşitli tipte ve boyutta veritabanlarını kullanmayı sağlıyor. Yıllık getirisi 147,811 dolar olarak belirtilmiş.

1) HANA

HANA, SAP şirketi tarafından oluşturulmuş bir veritabanıdır. In-memory olarak bilinene bir veritabanı tipi olarak ortaya çıkmış. Depolama diski yerine bilgisayarın ramleri ile çalışıyor. Şuan en fazla rağbet gören bir platform olan HANA, yılda 154,749 dolar ile birinci sıraya yerleştirilmiş.Robotik Kodlama Eğitimi

Video Eklenmedi.Yorum Yap :


Robotik Kodlama Eğitimi

Site içi Arama


En Çok Okunanlar

Sorusu Olan Varmı?

Paylaştıgım video,dosya yada projelerle ilgili sorularınızı buradan sorabilirsiniz.
Not:Projemi siz yaparmısınız demeyin lütfen :)

Sorunuz mu var?