Personel Görevden Ayrılma İşlemleri ve Üst Yazısı


30.11.2019 23:07:17 İdari Dosyalar Bilgi Yolunda

Her atama döneminin MEB tarafından Takvimi yayınlanır. Bu takvime bağlı olarak başvuru ve ilişik kesme işlemleri yapılır.

İlişik Kesme İşlemleri Nasıl Yapılır?

1- Okulumuzdan başka bir okula ataması yapılan öğretmenin Kararnamesinin gelmesi beklenir. Kararname geldikten sonra bu kararname öğretmene tebliğ-tebellüğ edilir.

NOT 1: Bu tebliğ tebellüğ tarihi önemlidir. İl içi atamalarında bu işlemi ilişik kesilecek gün yapılması uygun olacaktır.  Çünkü Aynı yerdeki görevlere atananlar atama emirlerinin kendilerine tebliğ gününü, Başka yerdeki görevlere atananlar, atama emirlerinin kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde o yere hareket ederek belli yol süresini, İzleyen iş günü içinde işe başlamak zorundadırlar.

2- Öğretmen Yolluk alacaksa (İkametgah adresi değişmesi şart) Yolluk hesaplama işlemi yapılır.(ilçeler yapıyorsa ilçe mem'lerde yapılır.) Yolluk Görüş Yazısı için TIKLA

3- Öğretmenin nakil bildirimi hazırlanır. (Nakil Formu genelde  4 adet hazırlanır. İmza İşleminden sonra 1' i okulda kalır, 1'i ilçe mem'e gönderilir ayrılma yazısının ekinde, 1' Öğretmene verilir, 1'ide öğretmenin dosyasına konulur.)

4- Öğretmenin görevden ayrılma yazısı yazılarak-Nakil formu ekine konularak  İlçe MEM'e DYS üzerinden yazılır.

5- Yeni okuluna da öğretmenin  ayrılış yazısı yazılır. Böylece İlişik kesme işlemi tamamlanır.

NOT 2: Ek dersi Sisteme girme tarihi dikkate alınarak, Öğretmen gittiği yere yetişebilirse Ek Ders Puantajı hazırlanarak öğretmene verilir.

NOT 3: MEBBİS ve E-okulda herhangi bir işlem yapmıyoruz. Maaş Değişikliği bildiriminde ayrılışı bildiriyoruz. Maaş Değişikliği İçin  TIKLA

Nakil Formu İçin TIKLA
Tebliğ-Tebellüğ Belgesi İçin TIKLA

Ekte:
 
1-İlçe Mem'e ayrılma yazısı
2- Gideceği Okula üst yazı
* Görevden Ayrılma Yazısı.docx (13.35 KB - Yükleme: 1752 kez.)
* İlgili Okula Üst yazı.docx (13.42 KB - Yükleme: 1094 kez.)


Robotik Kodlama Eğitimi

Video Eklenmedi.Yorum Yap :


Robotik Kodlama Eğitimi

Site içi Arama


En Çok Okunanlar

Sorusu Olan Varmı?

Paylaştıgım video,dosya yada projelerle ilgili sorularınızı buradan sorabilirsiniz.
Not:Projemi siz yaparmısınız demeyin lütfen :)

Sorunuz mu var?