2019 İşsizlik Maaşına Başvurmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?


1.12.2019 23:07:06 Bilgiler Bilgi Yolunda

2019 İşsizlik Maaşına Başvurmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir? Yıllardır çalışmaktasınız işten çıkarıldınız peki işsizlik maaşından faydalanabilir misiniz? İşsizlik maaşı başvurusu nasıl yapılır? İşsizlik maaşı başvurusu için gereken şartlar nelerdir? Gibi hepsi ve daha fazlası sorularınızın cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Çalışanların işten çıkarılması ile birlikte ilk hesaplanan işsizlik maaşından yararlanıp yararlanamayacağı olmaktadır. Çalışan işçilerin işten çıkarılmasının ardından en geç 30 gün içinde İŞKUR’a başvuru yaparak işsizlik maaşı için talepte bulunması gerekmektedir. İşsizlik maaşından faydalanabilmek için birtakım istisnaların bir araya gelmesi gerekmektedir.

İşsizlik maaşından faydalanabilmek için ilk olarak işveren tarafından işten çıkarılmış olmanız gerekmektedir. Çalışan işçi kendisi istifa etmiş ise işsizlik ödeneğinden faydalanamamaktadır. İşsizlik maaşından faydalanmanın diğer en önemli şartı da son 120 gün içinde sigortanızın kesintisiz ödenmesidir. İşsizlik maaşından faydalanmanın önemli şartlarından sonuncusu da işsiz kalmadan önceki 3 yıl içerisinde 600 gün ödenmiş işsizlik sigortanızın olmasıdır.

Saydığımız işsizlik maaşından faydalanmak için şartlar sağlandığı takdirde, işten çıkarıldıktan sonra 30 gün içerisinde en yakın İŞKUR’a müracaat etmeniz gerekmektedir. İşsizlik maaşına başvurunuzu şartlarınızı sağladıktan sonra dilerseniz internet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

İşsizlik Maaşı Ne Kadar Bağlanır?

İşsizlik Maaşı Ne Kadar Bağlanır? İşsizlik maaşı için gereken şartları sağladıktan sonra, yine en önemli sorulardan biri kafanızdan geçmektedir. İşsizlik maaşı ne kadar bağlanır? İşsizlik maaşının belirlenmesindeki en önemli unsur son 4 aylık sigortanızın ödendiği brüt ücret tutarıdır. Öyle ki işsizlik maaşınızı bu tutar belirlemektedir.

Asgari ücretle çalışan bir işçinin son dört ayına göre hesaplanan işsizlik maaşı: 1.015,59 TL

Son dört aydır 3500 TL brüt maaş ile çalışan bir işçinin alacağı işsizlik maaşı ise, 1.389,37 TL

İşsizlik Maaşı Ne Kadar Zaman Alınır?

Çalışan personelin işten çıkarıldıktan sonra işsizlikten faydalanma süreleri mevcuttur. Her işçinin çalıştığı yıla göre değişmekte olan işsizlik maaşından faydalanma süreleri vardır. Bu işsizlik ödemelerinin en kısası 6 ay, en fazlası da 10 ay olmaktadır.

https://www.sgkhocasi.com/issizlik-maasina-basvurmak-icin-gerekli-sartlar-nelerdir.html

işşizlik maaşı

işsizli maaşı nekadar

işsizlik maaşı kimlere verilir

işsizlik maaşı başvuru


Robotik Kodlama Eğitimi

Video Eklenmedi.Yorum Yap :


Robotik Kodlama Eğitimi

Site içi Arama


En Çok Okunanlar

Sorusu Olan Varmı?

Paylaştıgım video,dosya yada projelerle ilgili sorularınızı buradan sorabilirsiniz.
Not:Projemi siz yaparmısınız demeyin lütfen :)

Sorunuz mu var?