Yeni Yardımcınız Google Asistan Artık Türkiye'de


10.01.2019 14:38:21 Yazılım Dünyası Hakkında Bilgi Yolunda

Bir süredir test aşamasında olan hayatımızı kolaylaştırmayı amaçlayan google asistan nihayet yaşamımıza girmeye başladı.Peki nedir bu google Asistan?

Google Asistan uygulaması nihayet Türkiye' de yerini aldı. Daha önce farklı dillerde (ingilizce) hizmet veren uygulama artık Türkçe olarakta kullanılmakta. Yeni çıkardığı güncelleme ile performans, iyileştirme ve dil desteği yenilendi. Google Asistan APK Android indir yükle dene!

Kullanırken çok şaşırcağınız google asistanı şimdi biraz daha yakından inceleyelim.Smile

Google Asistan nedir?

Google Asistan nedir? Google Now, Google' nin geliştirdiği yapay zekalı yeni asistanın adı. Asistan uygulaması ile hayatınızı kolaylaştıracak ipuçlar ve kullanım seçenekleri artık cebinizde. Asistan sayesinde doğru bilgilere doğru zamanlarda erişimi sağlar. Geçmişte Türkiye için desteği yer almayan uygulamanın artık yeni güncelleme ile Türkiye içinde kullanıma açıldı. Google Asistan ile sesli arama için: Ses komutları ile arama yapılması için “Ok Google” ya da yapılmasını istediğiniz kelimeleri söylemeniz yeterli. Hızlı şekilde kişi araması, yer alan müzikleri oynatma, video oynatma ve Google aramaları hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Google Asistan nasıl indirilir?

Google Asistan nasıl kullanılır? Google Asistan uygulamasını resmi sitesi google.com/search/about/download ücretsiz indirebilirsiniz. Android cihazlar için Google Play Store ve iPhone iOS içinde App Store' den kolay şekilde yükleyebilirsiniz. Google Asistan Kartları sayesinde ipuçları doğru zamanlarda erişimi sağlanır. Bu kartlara ulaşmak için ekrandan sağa kaydırarak bu özelliğe ulaşabilirsiniz. Uygulamanın ayarlarına ana ekrandan kaydırma yaparak seçenekleri belirleyebilirsiniz.


Robotik Kodlama Eğitimi

Video Eklenmedi.Yorum Yap :


Robotik Kodlama Eğitimi

Site içi Arama


En Çok Okunanlar

Sorusu Olan Varmı?

Paylaştıgım video,dosya yada projelerle ilgili sorularınızı buradan sorabilirsiniz.
Not:Projemi siz yaparmısınız demeyin lütfen :)

Sorunuz mu var?